Florian Marku nuk më lidh dot as këpucët, boksieri që e sfidon hapur

Boksi

Florian Marku nuk më lidh dot as këpucët, boksieri që e sfidon hapur

Më: 3 prill 2022 Në ora: 11:37
Florian Marku nuk më lidh dot as këpucët, boksieri që e sfidon hapur

Florian Marku ka arritur që të gjunjëzoi britanikun për 4 runde.

Boksieri shqiptar ka hedhur me KO kundërshtarin e tij Jenkins, që pësoi tronditje të mëdha nga goditjet në kokë. Menjëherë nisën lëkundjet dhe arbitri ndërpreu gjithçka në raundin e katërt.

Marku ka kërkuar që ndeshjen e radhës ta zhvillojë me Amir Khan, por nga ana tjetër një boksier ka sfiduar hapur Florianin.

Bëhet fjalë për Chris Kongo që ka guxuar jo pak me fjalët e tij: “Unë kam rrezikuar jo pak në karrierën time, kam marrë rreziqe dhe jam ndeshur me më të mirët.

Gjithmonë thuhet se ti je aq boksier i mirë sa ndeshja jote e fundit. Nëse merr ndeshjen time të fundit me këtë që bëri Florian Marku, kjo është si ta kishte humbur. Jam i sigurt se nëse do të ndeshemi, Florian nuk më lidh dot as këpucët”, tha Kongo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat