Ja sa vite i mbushi Aziz Salihu! Gruaja i drejtohet me këto fjalë

Boksi

Ja sa vite i mbushi Aziz Salihu! Gruaja i drejtohet me këto fjalë

Më: 1 maj 2022 Në ora: 13:21
Aziz Salihu me Agimen

Fituesi i medaljes së bronztë në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, legjenda e boksit Aziz Salihu, ne 1 maj ka ditëlindjen.

Salihu sot feston 68 vjetorin e lindjes, por duket si një djalë i ri dhe shumë energjikë, me shumë plane për vitin 2022.

‘Zizi’ ka marrë me qindra mesazhe urime, por një urim të veçantë

Ia ka bërë edhe bashkëudhëtarja e tij përkatësisht gruaja Agime Sahatçiu - Salihu.

“Shoku i jetës urime ditëlindjen edhe shumë tjera me gjithë familjen tonë. Gëzuar, fëmijët tonë që jemi krenarë me ju”, ka shkruar Agimja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat