Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Xhevdet Pecit

Boksi

Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Xhevdet Pecit

Më: 11 maj 2022 Në ora: 13:08
Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Xhevdet Pecit

Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Xhevdet Pecit!

Deputetët kanë mbajtur një minutë heshtje pasi u mblodhën sot në Kuvendin e Kosovës, në nderim të legjendës së boksit shqiptar, Xhevdet Peci, i cili vdiq të hënën.

“Para se të fillojmë me seancën, edhe në konsultim me kryetarët e grupeve parlamentare, u dakorduam që ta mbajmë një minutë heshtje për legjendën e boksit shqiptar, Xhevdet Pecin”, tha kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Më pas deputetët u ngritën në këmbë për ta nderuar ish-boksierin e gjeneratës së artë të Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat