Xhevdet Peci arrin në Kosovë

Boksi

Xhevdet Peci arrin në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 11 maj 2022 Në ora: 21:55
Xhevdet Peci arrin në Kosovë

Në mesnatë, në orën 24.00, pritet të arrijë trupi i pajetë i legjendës së boksit Xhevdet Peci.

Sipas informacioneve të fundit, në orën 24.00 do të arrijë arkivoli në aeroportin “Adem Jashari”.   

Pas disa muajve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, legjenda rikthehet në Kosovë, në vendlindjen e tij.

Zyrtarët e Federatës së boksit dhe disa boksierët e gjeneratës së artë të klubit të boksit Prishtina, do ta presin trupin e pajetë të Xhevdet Pecit.    

Nesër në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, do të bëhen homazhe.

Homazhet fillojnë nga 9:00 deri në 12:00.

Nesër në orën 16.30 do të varroset në fshatin e tij të lindjes, në Zhazhë të Mitrovicës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat