​Donjeta Sadiku kërkon çerekfinalen në Kampionatin Botëror të Boksit

Boksi

​Donjeta Sadiku kërkon çerekfinalen në Kampionatin Botëror të Boksit

Më: 15 maj 2022 Në ora: 09:46
Donjeta Sadiku

Boksierja e Kosovës, Donjeta Sadiku sot me 15 Maj, duke filluar nga ora 18:00 do të paraqitet në ring në gjiron e dytë eliminatore të Kampionatit Botëror të Boksit.

Në këtë fazë për kundërshtare do ta ketë boksieren nga Republika Demokratike e Kongos Tshamala Jocelyne.

Sadiku tregoi në gjiron e parë se është në formë të mirë duke e mposhtur bindshëm boksieren nga Japonia dhe synimi i saj është një tjetër fitore sot dhe të kualifikohet në fazën çerekfinale që më pas do t’ia jepte mundësinë të luftonte për medalje në këtë kampionat.

Kampionatit Botëror i Boksit për femra po mbahet në Stamboll nga data 08 deri më 21 Maj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat