Donjeta kualifkohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Boksi

Donjeta kualifkohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Më: 15 maj 2022 Në ora: 18:49
Donjeta kualifkohet në çerekfinale të Kampionatit Botëror

Boksierja e Kombëtares së Kosovës, Donjeta Sadiku, ka shënuar fitore të madhe në Kampionatin Botëror. 

Edhe një fitore me peshë të madhe që e afron drejt zonës së medaljes, në botërorin që po mbahet në Stamboll.

Boksierja ka shënuar fitore në peshën lehtë, duke e mundur Jocelyne Tshamala të Kongos. 

Boksierja jonë kualifikohet në çerekfinale dhe me synime që të futet në gjysmëfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat