Ndahet nga jeta boksieri, pësoi infarkt në ring

Boksi

Ndahet nga jeta boksieri, pësoi infarkt në ring

Më: 17 maj 2022 Në ora: 11:59
Ndahet nga jeta boksieri, pësoi infarkt në ring

Boksieri gjerman Musa Yamak vdiq pasi pësoi një atak në zemër dhe u rrëzua në ringun e boksit pas një përleshjeje më herët gjatë ditës në një shfaqje të vogël në Garching, Gjermani.

Yamak (8-0, 8 KO), një boksier 38-vjeçar dhe deri në atë pikë i pamposhtur gjerman me origjinë turke, u përpoq të dilte për raundin e tretë, por u rrëzua në tokë dhe ra pa ndjenja.

Ndeshja u fitua nga veterani ugandan Hamza Wandera (20-19, 3 nokaut). Mediat gjermane dhe ndërkombëtare raportojnë se Yamak tentoi të dilte për të tretën, por papritur u rrëzua pa ndjenja.

Ai nuk mund të ringjallej.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat