Shtangu botën, vasha e Kosovës vjen në Prishtinë

Boksi

Shtangu botën, vasha e Kosovës vjen në Prishtinë

Nga: K.G. Më: 20 maj 2022 Në ora: 15:22
Shtangu botën, vasha e Kosovës vjen në Prishtinë

Vashat e Kosovës, që shtangu botën, boksierja Donjeta Sadiku (-60 kg), nesër vjen në Prishtinë!

Krenaria e Kosovës, fitoi medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror, që u mbajt në Stamboll.

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, konfirmon kohën e ardhjes së saj.   

 “Donjeta Sadiku ka shënuar histori duke u bërë kampione e bronztë botërore në Kampionatin Botëror për senior të mbajtur në Stamboll të Turqisë. 

Me këtë rast ju informoj se Donjeta Sadiku do të aterojë në aeroportin e Prishtinës, nesër me 21 maj në orën 23.55, Federata e Boksit e Kosovës  ju ftojnë që të jeni pjesë e kësaj pritje me këtë rast. 

Po ashtu, ju informojmë se me datën 22 maj, në finalen e turneut ndërkombëtar  "Lah Nimani" e cila organizohet nga FBOXK, do të bëhet pritja dhe përurimi i saj, në Palestrën e Sportit "1 Tetori" në Prishtinë, duke filluar nga ora 12:00.

Të pranishëm në këtë Event do të jenë edhe përfaqësuesit e MKRS si dhe KOK”, njofton Demolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat