Taulant Jakupi boksieri me i mirë i turneut

Boksi

Taulant Jakupi boksieri me i mirë i turneut

Më: 22 maj 2022 Në ora: 19:50
Taulant Jakupi boksieri me i mirë i turneut

Federata e boksit e Kosovës organizoj turneun tradicional ndërkombëtar i 14 me radhë "Lah Nimani" në boks, në Palestrën e Sporteve “1 Tetori” në Prishtinë.

Pjesëmarrës boksierët nga Bullgaria, Shqipëria, Mali i Zi ,Maqedonia e Veriut dhe Kosova.

Dy ditë radhazi u tregua boks i mirë e me një organizim të shkëlqyer.

Taulant Jakupi boksieri me i mirë i turneut.

Sot në finale FBOXK bëri një pritje solemne medalistes botërore heroinës Donjeta Sadikut, ku te pranishëm ishin zëvendësministrja e sportit Daulina Osmani, presidenti i Komitetit Olimpik Ismet Krasniqi dhe kryetari i FBOXK-së Enver Krasniqi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat