Blen një qen roje me vlerën 20 mijë stërlina për të mbrojtur familjen

Boksi

Blen një qen roje me vlerën 20 mijë stërlina për të mbrojtur familjen

Më: 8 qershor 2022 Në ora: 16:41
Blen një qen roje me vlerën 20 mijë stërlina për të mbrojtur familjen

Boksieri britanik Tyson Fury, kampion bote në peshën e rëndë, ka zbuluar në rrjetet sociale se ka blerë një qen roje me vlerën e 20 mijë stërlinave për të mbrojtur shtëpinë e tij nga hajdutët. Ai e ka quajtur qenin “Cash”.

Fury është baba i gjashtë fëmijëve dhe jeton në Morecambe, bashkë me bashkëshorten e tij Paris. Në “Instagram” ai ka postuar se ka blerë një qen të racës “rottweiler” për të mbrojtur familjen e tij dhe koleksionin e makinave të shtrenjta.

Fury ka deklaruar se pasuria e tij kalon vlerën e 120 milionë stërlina dhe së fundi ka blerë një “Rolls Royse” me vlerë 380 mijë stërlina. Në koleksionin e tij të makinave janë edhe dy Ferrari, me vlerë 1.3 milionë stërlina.

“Një qen roje i shkon për mbrojtje një boksieri si unë”, ka thënë Tyson Fury, që është kampion bote në peshën e rëndë, i pamposhtur në karrierën e tij. “Mirësevjen në ekipin tim”, thotë më tej Tyson Fury, duke rpezantuar qenin e ri.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat