Kjo është data kur do të përballen Usyk dhe Joshua

Boksi

Kjo është data kur do të përballen Usyk dhe Joshua

Më: 15 qershor 2022 Në ora: 22:44
Usyk dhe Joshua

Ndeshja e kthimit mes Anthony Joshuas dhe Oleksandr Usyk është caktuar për këtë verë, ndërsa Joshua kërkon të rifitojë titujt e tij botërorë.

Joshua u mposht nga Usyk në stadiumin e Tottenhamit shtatorin e kaluar, duke humbur kurorat e tij botërore në peshën e rëndë në një natë jashtëzakonisht të vështirë.

Joshua vs Usyk 2 fillimisht ishte planifikuar të mbahej në maj, por situata e vazhdueshme në Ukrainë e shtyu atë.

Usyk u kthye në vendin e tij dhe iu bashkua ushtrisë në mbrojtjen e Ukrainës pas pushtimit rus që filloi në shkurt.

Lufta fillimisht pritej të zhvillohej në fund të korrikut, por data e saktë tani është caktuar të jetë e shtuna, 20 gusht.

Arabia Saudite është vendi që po bëhet gati për të pritur ndeshjen e kthimit, me një njoftim publik që do të bëhet së shpejti.

“Do ta dëgjoni që në fillim të javës tjetër, do të dëgjoni një njoftim”, tha Eddie Hearn për “talkSPORT”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat