Seferi shpallet kampion bote në kategorinë UBO

Boksi

Seferi shpallet kampion bote në kategorinë UBO

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 18:58
Seferi shpallet kampion bote në boks në kategorinë UBO

Boksieri shqiptar Sefer Seferi është shpallur kampion i botës në boks në peshën e kryqëzuar UBO, pasi mposhti rivalin nga Republika e Çekisë, Roman Kracik.

Seferi e filloi furishëm luftën dhe triumfoi me nokaut në raundin e tretë, derisa kjo ishtë lufta e tij e parë që nga viti 2020.

Për këtë sukses të madh seferi ka falenderuar familjen dhe fansat e tij për mbështetjen e dhënë.

“Përshëndetje miq, faleminderit shumë për të gjithë mbështetjen tuaj natën e kaluar. Pa fansat dhe familjen, asgjë nuk ia vlen të luftosh”, ka shkruar Seferi në profilin e tij në “Facebook”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat