Masvidal dëshiron meçin me McGregor para se ky i fundit të ketë mbidozë nga kokaina

Boksi

Masvidal dëshiron meçin me McGregor para se ky i fundit të ketë mbidozë nga kokaina

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 11:50
Conor McGregor dhe Jorge Masvidal

Jorge Masvidal thotë se dëshiron t'i thyejë fytyrën Conor McGregor përpara se ai të ketë mbidozë nga kokaina.

Masvidal i njohur si “Gamebred” kërkon qartë një luftë kundër luftëtarit më të famshëm të arteve marciale të përziera në planet.

Luftëtari i UFC-së për peshën e lehtë, Masvidal, ka dështuar në përballjet me Conor McGregor për një kohë të gjatë, por thirrja e tij e fundit tregon se gjërat kanë filluar të bëhen mjaft personale.

“Përpara se ky djalë të ketë mbidozë me kokainën dhe më pas ndeshja të mos ndodhë kurrë dhe unë nuk arrij të fitoj aq para të lehta, thjesht dua t'i thyej fytyrën Conorit”, tha Masvidal për “BLOCK ASSET”.

“Le ta marrim atë çekun e pagesës, le ta heqim atë nga rruga, të shesim më së shumti pay-per-views ndonjëherë përpara se ky djalë t'i bëjë dëm vetes ose dikujt tjetër, dhe mua më pëlqen boom, merre atë çek shumë shpejt sepse kam fëmijë, drejtë? Më duhen paratë”, shtoi më tej Masvidal.

Por, për fat të keq Masvidal, do të duhet t'i bashkohet listës në rritje të luftëtarëve që janë të etur për tu përballur me irlandezin.

Një sërë yjesh të UFC-së kanë kërkuar kohët e fundit të ndeshen me McGregor, duke përfshirë kampionin 170 kilogramësh Kamaru Usman, mbretin 155 kilogramësh Charles Oliveira, Michael Chandler, Justin Gaethje, Tony Ferguson dhe madje edhe armikun e vjetër Dustin Poirier.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat