Bajoku e nis me fitore në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Boksi

Bajoku e nis me fitore në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 19:19
Bajoku e nis me fitore në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”

Shpëtim Bajoku e ka nisur me fitore në garat e boksit në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Boksieri ynë ka shënuar fitore në raundin e parë, pasi e mposhti tunizianin, Abdesalem Sassi.

Shpëtim Bajoku e fitoi meçin me vendim unanim në kategorinë deri në 63 kilogramë.

Meçi në fjalë u përcoll edhe nga Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, si dhe zëvendësministrja nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat