Kosova me tre boksierë në Erzurum

Boksi

Kosova me tre boksierë në Erzurum

Më: 4 gusht 2022 Në ora: 17:37
Kosova me tre boksierë në Erzurum

Kampionati Europian për shkollar (kadet) Erzurum të Turqisë, mbahet nga data 10 e deri me 21 gusht.

“Mbahet kampionati Europian per shkollar (kadet), Kosova përfaqësohet me 3 boksierë.

Boksierë që na përfaqësojnë janë 50 kg Eldar Aliu, 52 kg Flori Tarani dhe 54 kg Ensar Badallaj, dhe selektori Besnik Vranoci dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli. 

Në këtë kampionat marrin pjesë 28 shtete me 361 boksierë”, njofton federata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat