Usyk do të transmetojë falas për ukrainasit meçin ndaj Joshuas

Boksi

Usyk do të transmetojë falas për ukrainasit meçin ndaj Joshuas

Më: 6 gusht 2022 Në ora: 00:35
Oleksandr Usyk dhe Joshua

Oleksandr Usyk do të transmetojë rimeçin me Anthony Joshua falas për ukrainasit në YouTube.

Usyk do të përballet me Joshuan për herë të dytë këtë muaj.

Oleksandr Usyk i është dhënë leja për të shfaqur falas ndeshjen e tij me Anthony Joshua në Ukrainë.

Boksieri ukrainas do të mbrojë tre titujt e tij të botës në peshën e rëndë kundër britanikut në Jeddah më 20 gusht, pothuajse një vit pasi ai mposhti Joshuan në Londër.

Usyk u përpoq të blinte të drejtat e luftës për ta shfaqur atë në atdheun e tij, por ata do mund ta ndjekin falas.

Promotori i kampionit Alex Krassyuk tha për talkSPORT:

“Ai kishte ndërmend të blinte, por e mori atë [falas] për Ukrainën. Ata mund ta ndjekin nëpërmjet Megogo [shërbimit të transmetimit], kanalit të tij në YouTube dhe nëpërmjet TV publik shtetëror “Suspilne”.

Tifozët në Mbretërinë e Bashkuar do të duhet të paguajnë 26,95 funte për të parë ndeshjen në Sky Sports Box Office.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat