Boksierët e Kosovës udhëtojnë për në Turqi

Boksi

Boksierët e Kosovës udhëtojnë për në Turqi

Më: 10 gusht 2022 Në ora: 19:18
Boksierët e Kosovës udhëtojnë për në Turqi

Boksierët e rinj të kombëtares së Kosovës, udhëtojnë për në Turqi, me synime që të dalin me rezultate sa më të mira. 

“Boksierët e Kosovës në boks udhëtuan në Kampionati Evropian për shkollar (kadet) qe mbahet nga 11 e deri me 21 gusht në Erzurum.

Kosova përfaqësohet me 3 boksierë: 50 kg Eldar Aliu ,52 kg Flori Tarani, 54 kg Ensar Badallaj.

Selektori Besnik Vranoci dhe gjyqtari ndërkombëtar Latif Demolli. Në këtë kampionat marrin pjesë 28 shtete me 361 boksierë”, njofton federata.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat