Shqiptari fiton me nokaut

Boksi

Shqiptari fiton me nokaut

Më: 10 shtator 2022 Në ora: 11:33
Shqiptari fiton me nokaut

Shkupjani Jasin Lama vazhdon të shkëlqejë edhe në boksin profesionist, aty ku mbrëmë në Durrës zhvilloi edhe meçin e tij të dytë.

Lama përballë kishte hungarezin Gyula Rozsas, të cilin e nokautoi që në fazën e hershme.

Kjo fitore solli mjaft gëzim në mesin e gjithë spektatorëve shqiptarë, në veçanti ekipit të Lamës, me në krye babain e tij, Zekirja Lama, i cili njëherit është edhe krahu i djathtë i Jasinit, që çdoherë e mbështet dhe i jep kurajo para çdo meçi.

Kujtojmë, më 30 korrik Jasin Lama regjistroi fitoren në meçin debutues në boksin profesionist duke mposhtur bullgarin Samuil Dimitrov me nokaut, luftë kjo që ishte zhvilluar në Tetovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat