Latif Demolli: Miku im, Aliriza, ike papritur!

Boksi

Latif Demolli: Miku im, Aliriza, ike papritur!

Më: 16 shtator 2022 Në ora: 00:17
Aliriza Rexhepi

Latif Demolli, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Boksit të Kosovës, i shpreh ngushëllime familjes së Aliriza Rexhepit dhe komunitetit të boksit.

Demolli është i pikëlluar thellë, për humbjen e kolegut dhe mikut të tij dashur. 

Aliriza Rexhepi ka qenë prej gjyqtarëve më të mirë në boksin e Kosovës.

“Me dhimbje të thellë morëm lajmin për ikjen në amshim të kolegut tim, gjyqtari Aliriza Rexhepi.

Vdekja juaj na tronditi të gjithëve si komunitet i boksit dhe sportit në përgjithësi.

Aliriza Rexhepi kudo që ka referuar ka qenë shembull dhe frymëzim për gjeneratat e reja.  

Një figurë e çmuar e sportit në tërësi, një kontribues i madh i boksit. Mbi 2 dekada me referim dhe në kohërat më të vështira, gjithmonë në shërbim të boksit dhe sportit.

Koleg i dashur, gjithmonë ishe udhërrëfyes për ne në ring, në shoqatë  e gjyqtarëve të boksit, në shoqëri. 

Sot mbetem pa një emër të spikatur të referimit por veprat e tij gjithmonë do të mbeten të shkruara me shkronja të arta.

Unë si koleg i tij, kisha nderin që shumë vite referuam së bashku në garat e ndryshme.

Veprimtaria juaj sportive gjithmonë do të jetë frymëzim për ne dhe për gjeneratat e ardhshme. 
Ike papritur, pa e thënë lamtumirën e fundit. 

U Prehsh në paqe kolegu im, miku dhe shoku im, të qoftë i lehtë dheu i Kosovës. I shprehi ngushëllime familjes, komunitetit të boksit, shoqatës së gjyqtarëve dhe komunës së Gjilanit”, shpreh ngushëllime Demolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat