Federata e Boksit e Kosovës: Kemi humb një gjyqtar të mrekullueshëm

Boksi

Federata e Boksit e Kosovës: Kemi humb një gjyqtar të mrekullueshëm

Më: 16 shtator 2022 Në ora: 00:30
Aliriza Rexhepi

Bordi i Federatës së Boksit të Kosovës, janë të pikëlluar për humbjen e gjyqtarit më të mirë, Aliriza Rexhepi.
Bordi i FBOXK-së, i shpreh ngushëllime familjes së Aliriza Rexhepit.  

“E nderuara familje Rexhepi!

Me dhimbje të thellë e morëm lajmin për ndarjen e papritur nga jeta të më të dashurit tuaj dhe gjyqtari të boksit, Aliriza Rexhepi,

Federata e Boksit e Kosovës, i shpreh ngushëllime familjes, që humbi më të dashurin.

Ne si federatë dhe komunitet i boksit, jemi të tronditur me lajmin e trishtë, ikjen në amshim të gjyqtari të boksit, z. Aliriza Rexhepi.   

Kemi humb një figurë të veçantë sportive, një gjyqtar të mrekullueshëm dhe që ishte shembull i referimit.
Boksi është shumë më i varfër pa një gjyqtar siç ishte z. Aliriza Rexhepi.

Përkushtimi në punë dhe idetë e tij ishin mahnitëse, derisa modestia që e karakterizonte e bënte atë të veçantë.

Në këto momente të vështira të gjithë jemi pranë jush, për ta përballuar dhimbjen për humbjen e njeriut më të dashur për ju”, shpreh ngushëllime bordi i Federatës së Boksit të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat