Sa fituan Canelo Alvarez dhe Golovkin?

Boksi

Sa fituan Canelo Alvarez dhe Golovkin?

Më: 18 shtator 2022 Në ora: 11:37
Sa fituan Canelo Alvarez dhe Golovkin?

Canelo Alvarez arriti ta mbronte titullin e botës në peshën super të mesme kundër Gennady Golovkin.

Trilogjia pritej me interes të madh, pasi Golovkin kërkonte hakmarrje për humbjen në duelin e dytë, kur sfida e parë kishte përfunduar barazim.

Ky duel u ka sjellë edhe të ardhura të rëndësishme dy boksierëve. Sigurisht pjesën më të madhe e ka marrë Alvarez.

40 milionë dollarë ka përfituar boksieri meksikan si fitues i këtij dueli, ndërsa Golovkin mori 25 milionë dollarë..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat