Afrim Majanci: Edhe në boks e kemi, kryetar të Shoqatës së Gjyqtarëve, gjyqtar dhe trajner në Prishtinë!

Boksi

Afrim Majanci: Edhe në boks e kemi, kryetar të Shoqatës së Gjyqtarëve, gjyqtar dhe trajner në Prishtinë!

Nga: Kemajl Goca Më: 18 shtator 2022 Në ora: 12:23
Agim Tahiraj

Një dukuri e pazakontë në sportin e Kosovës, kemi persona më shumë pozita zyrtare në federatë dhe trajner në klub, 

Edhe boksi është i përfshirë në këtë fenomen. 

Hapur e thotë edhe Afrim Majanci, legjenda e boksit.

Ai thotë se Agim Tahiraj është kryetar i Shoqatës së Gjyqtarëve të Boksit të Kosovës, gjyqtar dhe trajner në klubin e Prishtinës! Sipas tij, kjo nuk është parimore dhe në kundërshtim me rregullore.

 “Në boks e kemi kryetar i shoqatës së referëve, është anëtar bordi e punon trajner në KB Prishtina”, thotë Majanci.

Zyrtar në federatë dhe trajner në KBO Prishtina, e çuditshme apo jo!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat