Luftëtari shqiptar ndeshet në MMA, kundërshtari nga Brazili

Boksi

Luftëtari shqiptar ndeshet në MMA, kundërshtari nga Brazili

Më: 21 shtator 2022 Në ora: 11:11
Luftëtari shqiptar ndeshet në MMA, kundërshtari nga Brazili

Një luftëtar shqiptar në sportin e MMA-s Leo Aliu do të provojë gjithçka për të fituar një kontratë me kompaninë më të njohur në botë UFC. 

Ai do të ndeshet në mini shown e UFC të quajtur “Dana White Contender Series” ku do të jetë përballja kryesore e këtij eventi.

Aliu do të jetë përballë Bruno Ferreira, ku sipas kompanive të basteve amerikane, shqiptari ka pak shanse për të fituar ndaj kundërshtarit brazilian.

Bruno Ferreira është i pamposhtur me 8 fitore dhe asnjë humbje, ndërsa Leon Aliu ka një rekord 10-1. Të dy luftëtarët do të provojnë gjithçka për të fituar një kontratë në peshën e mesme (Middleëeight)..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat