Vendim i papritur i luftëtarit të njohur të UFC-së

Boksi

Vendim i papritur i luftëtarit të njohur të UFC-së

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 13:10
Vendim i papritur i luftëtarit të njohur të UFC-së

Në eventin UFC-279, Nate Diaz zhvilloi ndeshjen e tij në fundit në kafaz, ndërsa tashmë veterani i arteve marciale mikse po bëhet gati për një tjetër eksperiencë, teksa pritet të kalojë në WWE (World Wrestling Entertainment).

Fotoja e postuar së fundi në rrjetet sociale me disa nga drejtuesit e këtij sporti, ka shtuar zërat për kalimin e amerikanit në WWE, një sport që do ta ndihmonte edhe financiarisht Diazin, i cili shpeshherë ka shprehur pakënaqësi nga pagesat e UFC-së.

37-vjeçari ka takuar drejtuesit e WWE, të cilët duket se e mirëpresin luftëtarin, që është një personazh i dashur nga amerikanët.

Në planet e Diazit është edhe një sfidë boksi me Jake Paul, një nga personazhet e famshme të rrjeteve sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat