Shqiptari e hedh në nokaut në mes të Gjermanisë..

Boksi

Shqiptari e hedh në nokaut në mes të Gjermanisë..

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 21:29
Hysa

Shqiptari Nelson Hysa ka arritur të fitojë me nokaut në mes të Gjermanisë kundër Muhamed Ali Durmaz.

Boksieri shkodran e ka rrëzuar në tokë kundërshtarin në raundin e 4, duke mos i dhënë më shpresë.

Menjëherë pas ndeshjes, Hysa u shpreh për fitoren e arritur në Leverkusen.

“Në fakt erdhi si dhuratë në momentin që mendova se nuk do të fitojë me KO ishte një kombinim perfekt i goditjeve që solli nokautin.

Kundërshtari ishte në nivel e në rang botëror shumë më lart se une po fal punës serioze që po bëj arrita ta fitoj ndeshjen me rezultat befasues”, tha Hysa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat