Fitore e Suela Canollit 

Boksi

Fitore e Suela Canollit 

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:51
Fitore e Suela Canollit 

Boksierja Suela Canolli ka dëshmuar formë të mirë, duke shënuar fitore të rëndësishme në kuadër të Kampionatit Evropian për juniore.

Suela është kualifikuar në çerekfinale. 

“Fitore e Suela Canollit në të tetën e finales së Kampionatit Evropian për juniore, që po mbahet në Montesilvano të Italisë.

Sot me 28 shtator në ring u paraqiten dy boksieret tona 50 kg Erinda Veliu e cila pësoi humbje nga grekja Giannakopoulou Lamprini dhe 57 kg Suela Canolli e cila shkëlqeu kundër boksieres kroate Vencl Gabriela, ku e detyroi referi në ring dy herë ti numërojë (nokdaun).

Kroatja mezi e përfundoi ketë duel dhe në fund unanimisht 5:0 fitues shpallet Suela Canolli. Në çerekfinale me 30 shtator në luftë për medalje Suela bokson kundër italianes Battistella Sara. Selektori Faton Xhakli  u nda i kënaqur me boksin që tregoi sot Suela dhe beson se edhe boksieren italiane do ta fitoj dhe ta siguroi medaljen dhe kualifikimin në gjysmëfinale”, njofton Federata e Boksit e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat