​Latifi mposht rusin Aleksei Oleinik në UFC

Boksi

​Latifi mposht rusin Aleksei Oleinik në UFC

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 12:51

Boksieri shqiptar Ilir Latifi e ka mposhtur boksierin veteran rus 45-vjeçar, në UFC pas vendimit unanim të gjyqtarëve.

Në meçin e zhvilluar të shtunën mbrëma Latifi dominoi tri raundet ndaj rusit dhe u kurorëzua si fitues në fund.

Kjo luftë ishte planifikuar të zhvillohej në fillim të këtij viti, por ishte shtyrë dy herë, njërën prej të cilave ishte për shkak se Latifi kishte probleme shëndetësore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat