Treshja e famshme e Prishtinës në vitin 1984-1985

Boksi

Treshja e famshme e Prishtinës në vitin 1984-1985

Nga: K. G. Më: 2 tetor 2022 Në ora: 18:16
Treshja e famshme e Prishtinës

Prishtina u stolis me titullin e kampionit të ish Jugosllavisë në fund të vitit 1984, i pesti në historinë e tyre.

Prishtina ka pas një gjeneratë të hatashme të boksierëve, gjeneratë e papërsëritshme!

Kush është treshja e famshme në fotografi në edicionin 1984-1985? 

Kjo foto është realizuar nga fotoreporteri i mirënjohur Ilaz Bylykbashi.

Në fotografi janë, nga e djathta Hilmi Hyseni, Rrahim Hasani dhe Fatmir Makolli.

Treshja që nuk harrohen, që dhanë kontribut të madh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat