​Ruiz i shpallë luftë Furyt

Boksi

​Ruiz i shpallë luftë Furyt

Më: 3 tetor 2022 Në ora: 10:26
​Ruiz i shpallë luftë Furyt

Andy Ruiz Jr është shprehur i gatshëm për t’u përballur me Tyson Furyn për titullin botëror në peshat e rënda ËBC në dhjetor.

Fury është aktualisht në bisedime për të provuar dhe finalizuar një përballje me rivalin e tij britanik Anthony Joshua më 3 dhjetor, por negociatat po rezultojnë të vështira.

Si rezultat, babai i Tyson, John Fury, ka thënë tani fjalën e tij për këtë situatë.

"Nuk do të ndodhë këtë vit nuk mendoj," tha John Fury për “Daily Mail” për luftën e Joshuas me Furyn.

“Unë mund ta kuptoj pse ata po i vështirësojnë bisedimet për kontratën. Ai është djali i tyre i artë. Një humbje nga Tyson Fury, financiarisht do të ishte vetëvrasje financiare për ta, apo jo? Kjo është arsyeja pse ata nuk e duan atë.”, shtoi ai.

Çfarëdo që të ndodhë, John Fury ka insistuar që djali i tij do të luftojë më 3 dhjetor.

Pasi dëgjoi këto komente, Ruiz Jr reagoi në rrjetet sociale duke thënë se është i gatshëm për ballafaqim me Furyn.

"Le të shkojmë," tha ai, "Kjo do të ishte një luftë e mrekullueshme për boksin.”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat