Tyson “hedh” karrigen me rrota dhe ngjitet në ring

Boksi

Tyson “hedh” karrigen me rrota dhe ngjitet në ring

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 11:33
Tyson “hedh” karrigen me rrota dhe ngjitet në ring

Vetëm disa javë pasi publikimit të një fotoje shfaqej në një karrige me rrota, duke i trembur jo pak fansat e tij, legjenda e boksit, Mike Tyson, ishte zyrtarisht në pension që nga viti 2005, por stërvitej me trajnerin e tij, Rafael Cordeiro.

56-vjeçari ka vuajtur për shkak të problemeve shëndetësore muajt e fundit dhe u fotografua në një karrige me rrota në aeroportin e Miamit, në muajin gusht.

Tyson shpjegoi atëherë se kishte ka vuajtur nga “shpërthim i nervit shiatik”, një problem i vjetër për të.

Ai ka treguar më parë se dhimbja e shpinës e detyroi të linte boksin dhe një shpërthim serioz në vitin 2020 e lanë shtrat për dy javë.

Kohët e fundit, “Iron Mike” ka folur për mënyrën sesi ai pret që vdekja e tij të vijë “shumë shpejt” ndërsa fliste me një terapist të traumës.

“Ne të gjithë do të vdesim një ditë, sigurisht,” tha Tyson. “Pastaj, kur shoh pasqyrën, dalloj ato pika të vogla në fytyrën time, them: “Uau. Kjo do të thotë se data ime e skadencës po afrohet, shumë shpejt".

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat