Suela Canolli, e pesta në Kampionatin Evropian të juniorëve

Boksi

Suela Canolli, e pesta në Kampionatin Evropian të juniorëve

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 12:35
Suela Canolli, e pesta në Kampionatin Evropian të juniorëve

Shpresa Olimpike 2022, boksierja Suela Canolli, zuri vendin e pestë në Kampionatin Evropian të juniorëve, që u mbajt në Montesilvano të Italisë.

Ajo shënoi një fitore, ndërsa u ndal në çerekfinale të kategorisë -57kg.

Drejtësinë në Evropian e ndau edhe gjyqtari ynë, Latif Demolli.

Suedla është një boksiere që premton shumë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat