Habib Nurmagomedov merr një vendim të papritur! Ja sa miliona ka...

Boksi

Habib Nurmagomedov merr një vendim të papritur! Ja sa miliona ka...

Nga: K. G. Më: 7 janar 2023 Në ora: 18:32
Habib Nurmagomedov

Luftëtari legjendar i pamposhtur, Habib Nurmagomedov (34 vjeç), la marrë një vendim të papritur për t'u tërhequr plotësisht nga sporti MMA.

Nurmagomedov ka dy vjet që është tërhequr nga garat aktive dhe tani ka marrë vendim që të largohet nga stërvitjet dhe të drejtojë promovimin e tij në EFC.

U përfol se arsyeja e këtij vendimi ishte se ai donte të hynte në politikë, por “Orao” i njohur gjithsesi vendosi t’i përkushtohej familjes. Dagestani vendosi të ndërmarrë këtë hap sepse për vite me radhë e la pas dore familjen për shkak të karrierës së tij.

Ai ka grua Patimat dhe tre fëmijët, vajzën Fatima dhe djemtë Magomed dhe Husayn.

Luftëtari i famshëm është një nga luftëtarët më dominues që është shfaqur ndonjëherë në botën e MMA dhe është nga të paktët që nuk ka pësuar ndonjë dëmtim të konsiderueshëm në luftime.

Ai i fitoi 29 ndeshje dhe doli në pension në tetor të vitit 2020 pas luftës me Justin Gatje për shkak të një premtimi ndaj nënës së tij se nuk do të luftonte më pas vdekjes së babait të tij Abdulmanap.

Vlerësohet se Habibi ka rreth 40 milionë dollarë kursime dhe ka edhe biznese të shumta që i sjellin të ardhura shtesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat