Bushati i preferuari i studentëve në universitetin e Sporteve

Boksi

Bushati i preferuari i studentëve në universitetin e Sporteve

Më: 15 janar 2023 Në ora: 11:24
Bushati

Në universitetet shqiptare ka nisur edhe procesi i përzgjedhjes së anëtarëve të bordit.

Sipas ligjit në fuqi bordi përbëhet nga shtatë anëtare, një prej të cilëve përzgjidhet nga vetë studentët e institucionit të arsimit të lartë e më pas ministria e arsimit emëron një prej kandidaturave të paraqitura nga studentët.

Ish boksieri dhe pedagogu në Universitetin e Sporteve dr. Sead Bushati përmes një postimi në rrjetet sociale bën të ditur se është zgjedhur më i preferuari nga studentët për të qenë anëtar bordi si përfaqësues i tyre.

“Falenderoj me shpirt té gjithe STUDENTET e Universitetit tè Sporteve tè Tiranes qè besuat tek une dhe mè renditet tè 1 me votat tuaja nè pèrzgjedhjen pèr “Anetar Bordi Pèrfaqèsues i Studenteve”. Nese Ministria vendos tè zbatoje vullnetin tuaj tè lirè duke mè emeruar, premtoj qè do tè bèj mè tè mirèn pèr ju”, shkruan Bushati.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat