“Më uli pantallonat dhe…”- Detaje nga akuza për përdhunim ndaj legjendës së boksit, gruaja kërkon 5 milionë dollarë dëmshpërblim nga Mike Tyson

Boksi

“Më uli pantallonat dhe…”- Detaje nga akuza për përdhunim ndaj legjendës së boksit, gruaja kërkon 5 milionë dollarë dëmshpërblim nga Mike Tyson

Më: 25 janar 2023 Në ora: 12:39
Mike Tyson

Mike Tyson po përballet me akuza për përdhunim nga një grua. Ajo pretendon se u takua me ish-boksierin në një klub kërcimi në Nju Jork në fillim të viteve 1990.

Në një padi të dorëzuar nga një grua anonime në Gjykatën e Albany më 5 janar, ajo pretendon:

“Unë takova Mike Tyson në fillim të viteve 1990 në një klub kërcimi të quajtur Septembers. Shoqja ime dhe unë ishim po e shoqëronim në limuzinën e tij. Tyson na tregoi për një festë dhe na kërkoi t’i bashkoheshim.”

Sipas deklaratës, gruaja më pas hipi në automjetin e Tyson dhe akuzon boksierin se nisi ta prekte.

“Unë i thashë jo disa herë dhe i kërkova të ndalonte, por ai vazhdoi të më sulmonte. Më pas më hoqi pantallonat dhe më dhunoi dhunshëm”, vijon deklarata e saj.

Dokumentet e gjykatës shtojnë se gruaja kërkon 5 milionë dollarë dëmshpërblim për “lëndim fizik, psikologjik dhe emocional”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat