Boksieri shqiptar ia tregon vendin kundërshtarit nga Nikaragua

Boksi

Boksieri shqiptar ia tregon vendin kundërshtarit nga Nikaragua

Më: 17 mars 2023 Në ora: 20:07
Muhamed Qamili

“Grushti i Hekurt” bashkon boksierët më të mirë shqiptar në një mbrëmje të madhe, që po zhvllohet në sallën e lojrave “Feti Borova”.

Në sfidën e parë mes boksierit shqiptar Muhamed Qamili dhe Maradiagas që vinte nga Nikaragua, ai që triumfoi ishte sportisti kuqezi.

Pas gjashtë raundeve ku Qamili dominoi, juria vendosi në favor të Qamilit që nisi mbrëmjen në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në ndeshjen e dytë mes boksierëve Armando Grishaj dhe Stanislav Gudz, shqiptari triumfoi pasi kundërshtari u tërhoq pas raundit të parë prej problemeve fizike.

Kujtojmë se mbrëmja do të kulmojë me eventin kryesor që është sfida mes Nelson Hysës dhe afrikanit Vikapita Meroro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat