Shqiptari i Kosovës e rrah serbin që vazhdimisht provokonte 

Boksi

Shqiptari i Kosovës e rrah serbin që vazhdimisht provokonte 

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 24 mars 2023 Në ora: 22:37
Pamje nga meçi

Bernardin Jakaj me zemër të madhe, ka gjunjëzuar serbin Marko Nikoliqin e Serbisë.

Në një atmosferë madhështore në Vjenë të Austrisë, të pranishëm ishin shumë bashkatdhetarë, të cilët me flamuj kombëtar, i dhanë zemër boksierit tonë, Bernardin Jakaj.

Në sallë dëgjohej edhe kënga besa – besë dhe brohoritjet UÇK, UÇK, UÇK...

Marko Nikoliq, serb, ditë me parë pati provokuar, duke sulmuar me fjalë NATO-n që e ka bombarduar Serbinë shoveniste në vitin1999.

Në rundin e tretë Jakaj godet fuqishëm serbin duke e detyruar që të bie në tokë, për faktin nuk mundi ta durojë grushtin e shqiptarit. 

Ky ishte nokdaun për serbin.

Jakaj ka dominuar meçin duke i dhënë disa goditje shkatërruese serbit.

Serbi ka përjetuar një natë ferri për dhjetë runde.

Jakaj është i pamposhtur në boksin profesionist, ka 14 fitore, ndërsa Nikoliq 30 fitore e 3 humbje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat