Florian Marku përgatitet për sfidën e parë në vitin 2023

Boksi

Florian Marku përgatitet për sfidën e parë në vitin 2023

Më: 14 prill 2023 Në ora: 13:15
Florian Marku

Boksieri shqiptar, Florian Marku është duke u përgatitur intensivisht për meçin e tij të radhës, të parin për vitin 2023.

“Ndihem mirë pas kthimit në kamp.

Me dy duartë e mia në zjarrë, mezi pres luftën e radhës”, ka shkruar boksieri shqiptar në rrjetet sociale

Florian Marku luftën e fundit e zhvilloi gjatë vitit të kaluar, ku mposhti me vendim të gjyqtarëve boksierin nga Meksika, Miguel Parra. Luftë kjo e cila ishte zhvilluar në stadiumin shqiptar “Air Albania”.

Marku gjatë karrierës së tij në boks, ka zhvilluar 13 meçe, ka fituar në 12 (7 me nokaut) dhe ka barazuar në një luftë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat