Nuri Seferi kthehet në shtëpi

Boksi

Nuri Seferi kthehet në shtëpi

Më: 12 maj 2023 Në ora: 13:02
Nuri Seferi

Nuri Seferi do të rikthehet pas 10 vjetësh për të boksuar në shtëpi.

Boksieri i njohur shqiptar ka njoftuar se do të ngjitet në ring në qytetin e tij, në Strugë.

“Tysoni shqiptar” nuk e ka zbuluar ende emrin e kundërshtarit, por që prite të jetë një boksier i njohur, me të cilin pritet ta dhurojë një meç spektakolar.

Boksieri shqiptar i ka zhvilluar 53 meçe në boksin profesionist, ndërsa i ka fitur 42 (24 me nokaut) dhe i ka humbur 11 prej tyre, ndërsa nuk e ka asnjë barazim.

Boksieri shqiptar nga Maqedonia e Veriut e kishte mbajtur për pesë vjet titullin e kampionit në versionin WBO European Cruser.

Në natën e 5 gushtit, krahas Seferit në stadiumin e Karaormanit do të boksojnë edhe disa boksierë të tjerë.

Më saktësisht, 10 boksierë do të luftojnë për tre breza të artë në “Struga Fight Night”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat