Tyson Fury duel në Australi për titullin

Boksi

Tyson Fury duel në Australi për titullin

Më: 23 maj 2023 Në ora: 13:16
Tyson Fury

Tyson Fury ka nisur bisedimet për të dueluar me një boksier australian këtë verë, ndërkohë që kampioni i botës në peshën e rëndë vazhdon ende të vlerësojë opsionet e tij për duelin e tij të radhës.

34-vjeçari britanik do të mbrojë titullin e kategorisë WBC dhe sipas mediave australiane kandidati më i mundshëm është Demsey McKean, 32 vjeç.

“Bisedat filluan disa kohë më parë për Demsey për të luftuar Tyson Fury në Australi dhe unë mendoj se Demsey është alternativa më e mirë për Gypsy King”, tha Angelo Di Carlo, menaxheri i boksierit australian (22 fitore, 0 humbje).

“Ne sigurisht që jemi të prirur për të bërë duelin, por do të kemi bisedime me kampin e Fury dhe do të shohim se ku do të na çojë kjo. Nëse Tyson Fury dëshiron të duelojë në Australi, opsioni më logjik është të përballet me një boksier vendës. Demsey është opsioni më i mirë, do të paraqiste një rrezik të vërtetë për Tyson”, tha menaxheri Di Carlo.

“Na është dhënë një datë e mundshme për të luftuar Fury në gusht, kështu që shpresojmë se mund ta bëjmë atë duel të ndodhë, pasi do të ishte sfida më e madhe për një boksier australian. Demsey është i pamposhtur, ndaj Tyson nuk duhet ta nënvlerësojë”, tha Di Carlo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat