Emocionon me disa fjalë vajza e Xhevdet Pecit

Boksi

Emocionon me disa fjalë vajza e Xhevdet Pecit

Nga: K. Goca Më: 10 shtator 2023 Në ora: 15:11
Xhevdet Peci

Ka më shumë se një vit që ka ndërruar jetë legjenda e boksit të Kosovës, Xhevdet Peci.

Grushti i hekurt ka ndërrua jetë më 9 maj të vitit 2022.

Xhevdet Peci, një emër që po i mungon shumë sportit të Kosovës. 

Image

Xhevdet Peci

Vajza e tij, Blerta Peci, emocionon me disa fjalë për nokautuesin më të mirë të të gjitha kohërave që ka pas Kosova.

“Babi, te fala nga toka dhe shume përqafime në parajsën tënde”, ka shkruar Blerta në profilin e saj në facebook.

Peci është më i merituari që klubi i boksit Prishtina fitoi pesë tituj të kampionit në ish Jugosllavi.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat