Zyrtarët ukrainas: Rusia zgjeron flotën në Detin e Zi

Bota

Zyrtarët ukrainas: Rusia zgjeron flotën në Detin e Zi

Nga: A.M Më: 7 korrik 2022 Në ora: 06:27
Foto ilustrim

Rusia ka rritur praninë e saj duke vendosur njësi shtesë në Detin e Zi, thanë zyrtarë nga ushtria ukrainase.

Rritja e pranisë detare nga Moska është konfirmuar nga komanda operacionale jugore e Ukrainës, raportoi The Kyiv Independent, përcjell "Bota sot".

Rusia ka vendosur pesë raketa transportues shtesë, dy nëndetëse dhe një anije sulmi amfibe, tha ushtria ukrainase.

Së fundmi, ushtria ruse ka intensifikuar sulmet ndaj Ukrainës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat