Dominoi turneun në shkretëtirë

Çiklizëm

Dominoi turneun në shkretëtirë

Më: 3 mars 2021 Në ora: 12:40
Tadej Pogacar

Fituesi i Turit “rrëmben” edhe UAE Tour të zhvilluar në shkretëtirë"

Çiklisti slloven Tadej Pogacar, që garon me skuadrën UAE Team Emirates, fitoi turneun e parë sezonal të biçikletës, atë të UAE Tour, që u zhvillua në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Pogacar, fitues një vit më parë i Turit të Francës, e dominoi turneun e zhvilluar në shkretëtirë, duke lënë pas me 35 sekonda britanikun Adam Yates dhe portugezin Joao Almeida (+1’02”).

22-vjeçari slloven fitoi edicionin e tretë të këtij turneu me 7 etapa, një garë e World Tour që u zhvillua në Lindjen e Mesme, ku nuk mungoi rivaliteti dhe emocionet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat