Përfundon Turi i 78-të Çiklistik i Shqipërisë

Çiklizëm

Përfundon Turi i 78-të Çiklistik i Shqipërisë

Më: 29 maj 2021 Në ora: 22:33
Përfundon Turi i 78-të Çiklistik i Shqipërisë

Ka përfunduar sot edicioni nr.78 i Turit Çiklistik të Shqipërisë, një event me 5 etapa organizuar nga Federata Shqiptare e Çiklizmit, që nisi në kryeqytet dhe u mbyll në Fier.

Fitues i këtij eventi u shpall çiklisti Dushan Veselinoviq, që në përfundim të 5 etapave dhe kohën e përgjithshme 17 orë, 57 minuta e 1 sekondë.

Zhgënjyen çiklistët shqiptarë, teksa asnjëri prej tyre nuk arriti të ngjitej në podium në klasifikimin e përgjithshëm. Etapa e sotme Përmet-Fier, e fundit e këtij turneu, u fitua nga Adam Aleckovic, që la pas Olsian Veliaj dhe Kristel Sota. Në këtë event morën pjesë 10 skuadra nga vendi e rajoni si dhe 85 çiklistë në total.

Turi i 78-të Çiklistik

Etapa 1, Gregor Matija Cerne

Etapa 2, Marko Stankoviq

Etapa 3, Olsian Veliaj

Etapa 4, Rejhan Aliçkoviq

Etapa 5, Adam Aleckoviq

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat