FDTRK organizoi garën e duatlonit me biçikleta

Çiklizëm

FDTRK organizoi garën e duatlonit me biçikleta

Më: 1 qershor 2021 Në ora: 12:30
FDTRK organizoi garën e duatlonit me biçikleta

Drejtuesit e KOK-ut, presidenti Ismet Krasniqi dhe nënpresidentët Gazmend Maxhuni dhe Milaim Kelmendi, kanë ndjekur nga afër aktivitetin e Federatës së Triatlonit të Kosovës (FDTRK), të organizuar në shkollën “Bajram Curri” në Fushë Kosovë, me rastin e 1 qershorit – Ditës Ndërkombëtare të Fëmijëve.

FDTRK organizoi garën e duatlonit me biçikleta, për të promovuar sportin e triatlonit tek fëmijët.

Në fjalën e tij, presidenti Krasniqi, duke ua uruar fëmijëve 1 qershorin, i inkurajoi që të merren me sport dhe të inspirohen nga të arriturat e kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi.

Image

Drejtuesit e KOK-ut ndanë edhe medaljet për më të mirët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat