Çiklisti përfundoi në spital

Çiklizëm

Çiklisti përfundoi në spital

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 14:37
Mihael Gogëll

Aksident në “Tour de France”, çiklisti përfundoi në spital!

Një spektator shkaktoi një aksident, me pasoja të rënda për çiklistin Mihael Gogëll, i cili pësoi lëndime të rënda trupore.

Ekipi i tij u shfaq në rrjetet sociale, pas incidentit dhe publikoi detajet për momentin e incidentit dhe lëndimin e çiklistit.

“Fatkeqësisht, ne duhet të konfirmojmë se Gogëll ka pësuar një aksident në pistë dhe duhet t’i nënshtrohet një operacioni në Belgjikë, për një lëndim të rëndë,” thuhet në kumtesën e ekipit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat