Rrëzohet pas kontaktit me një tifoz

Çiklizëm

Rrëzohet pas kontaktit me një tifoz

Më: 8 korrik 2022 Në ora: 11:13
Rrëzohet pas kontaktit

Çiklisti italian Daniel Oss, që garon me skuadrën e Total Energies, ishte protagonist i një aksidenti gjatë Turit të Francës një ditë më parë. Ai u përfshi në një aksident, duke u rrëzuar në rrugën me kalldrëm, pas një kontakti me një tifoz.

Tifozi i papërgjegjshëm pengoi çiklistin, që u rrëzua dhe ka pësuar dëmtime të shumta.

Kontrolli i detajuar që ai kreu pas garës evidentoi një “frakturë të një vertebre cervikale”, dëmtim që kërkon një qëndrim pa lëvizur të sportistit për disa javë.

Lajmin e konfirmoi skuadra e tij përmes një postimi në rrjetet sociale, ku sqaron: “Oss u rrëzua pas një kontakti me një tifoz, që ishte anash rrugës dhe e pengoi. E gjithë skuadra i uron shërim të shpejtë, por për shkak të dëmtimit është i detyruar të tërhiqet”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat