Azemi zhgënjen, përfundon i 90-ti në Festivalin Olimpik Evropian

Çiklizëm

Azemi zhgënjen, përfundon i 90-ti në Festivalin Olimpik Evropian

Më: 26 korrik 2022 Në ora: 19:48
Azemi

Azemi  dëshpëron, përfundoi i 90-ti në Festivalin Olimpik Evropian.

Çiklisti ynë Omer Azemi garoi sot në disiplinën kronometër në Festivalin Olimpik Evropian për të Rinj Bansko Bystrica 2022.

Në një konkurrencë të fortë, Azemi përfundoi garën e 8.4 kilometrave me kohë 13:05,14 minuta, që e renditi në pozitën 90.

Për Omerin, që është çiklisti i vetëm nga Kosova në EYOF 2022, gara e sotme ishte përvojë e mirë për garat tjera ndërkombëtare.

Ai do të garojë në EYOF edhe në disiplinën e çiklizmit rrugor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat