Nuha dhe Delija do të garojnë më 17 gusht

Çiklizëm

Nuha dhe Delija do të garojnë më 17 gusht

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 22:41
Nuha dhe Delija

Dy çiklistët tanë, Blerton Nuha dhe Aban Delija përfaqësuan Kosovën sot në Kampionatin Evropian të çiklizmit rrugor, që po mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Gara ishte e gjatë 209 kilometra me konkurrencë shumë të fortë.

Vlen të përmendet se kjo është hera e parë që Kosovës i lejohet të marrë pjesë me dy garues në këtë garë prestigjioze, pasi Kosova ka plotësuar numrin e pikëve në kategorizim.

Nuha dhe Delija do të garojnë më 17 gusht edhe në disiplinën kronometër individuale (ITT), njofton FÇK.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat