​MINT fton qytetarët t’i adresojnë ankesat për çdo keqpërdorim me çmimet në treg

Ekonomi

​MINT fton qytetarët t’i adresojnë ankesat për çdo keqpërdorim me çmimet në treg

Më: 29 prill 2022 Në ora: 20:11
Foto ilustrim

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë ka ftuar qytetarët e Republikës së Kosovës që edhe në ditët festive, të vazhdojnë të adresojnë ankesat e tyre.

Në çdo rast që gjykojnë se ka keqpërdorim apo manipulim lidhur me çmimet në treg.

“Qytetarët inkurajohen të njoftojnë menjëherë Departamentin për Mbrojtjen e Konsumatorit në numrin e telefonit 0800 11000 ose në platformën: https://konsumatori.rks-gov.net/ 

Mbrojtja e konsumatorit është ndër prioritetet e Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë”, thuhet në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat