Bitcoin po bie, tash mund të blihet për 24 mijë euro

Ekonomi

Bitcoin po bie, tash mund të blihet për 24 mijë euro

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 21:33
Foto ilustrim

Monedha më e përdorur digjitale Bitcoin, ra në vlerë këtë fillimjavë.

Ajo po sillet rreth 24 mijë dollarë, dhe sipas njohësve për këtë rënie ndikuan shumë faktorë përfshirë edhe luftën në Ukrainë.

Edhe ekonomist mendojnë njëjtë, dhe këtë ndryshim e lidhin me rënien e vlerës së mallrave dhe shërbimeve në gjithë botën.

Nga ky zvogëlim në vlerë do pësojnë edhe kriptovalutat tjera.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat